Zorlu Center Projesi

 

Zorlu Center Projesi 

Yansıma Havuzu – Yüzme Havuzu – Şelale Havuzu – Çocuk Havuzu İmalatları

Zorlu Center, Zorlu Holding tarafından İstanbul’un Zincirlikuyu bölgesinde, Performans Sanatları Merkezi, Alış Veriş Merkezi, Otel, Ofis, Rezidans içeren çok amaçlı yapılar grubudur. Toplam inşai alanı 615.885 m² ‘dir. Projede çeşitli katlarda bulunan 8000 m2 yansıma havuzu ve 2 adet şelale havuzu, 5 adet yüzme havuzu ve çocuk havuzu için uygulama projeleri ile birlikte mekanik tesisat alt yapısını, 24 adet makina odası için de tesisat ve ekipman, bunun yanı sıra havuz içi mekanik ekipman montajlarını üstlenmiştir. Yansıma havuzlarında, YAPTES tarafından dizayn edilen paslanmaz çelik havuz içi mekanik ekipmanlar kullanılmıştır.

YAPTES A.S, müteahhitliğini Aktürk A.S.’nin yürüttüğü proje için görüşmelere 2010 yılında başlamış, projeye 2011 yılında Karaoğlu Peyzaj LTD şirketinin havuzlar mekanik işler alt taşeronu olarak dahil olmuştur.

Yaptes A.S. 2012 yılında ana müteahhit Aktürk A.S. ile giriş Kuru Havuz, Kaya Havuzu ve Fıskiyeli Süs Havuzu mekanik tesisat ve kaplama işlerini ve Apple Store çevresinde bulunan süs havuzu mekanik tesisat işini sözleşme altına alarak, 2014 yılı itibari ile tesislerin tamamını devreye almıştır.

Pin It on Pinterest