pH Maxidos / Minidos

Pahlen

Maxidos / Minidos – Pahlen

CO2 gazı ile pH regülasyonu

Minidos / Maxidos – Pahlen

Ürün Açıklaması

Minidos, pH değerini, karbondioksit (CO2) gazı kullanarak stabilize edebilen, hijyenizasyona ilave bir sistemdir. pH-Minidos, Pahlen Minimaster Kontrol Ünitesi ile kontrol edilebilmektedir; Minimaster tarafından ölçülen pH değeri neticesinde, minimaster, pH-minidos’a sinyal gönderir ve karbondioksitin sisteme doğru dozda gönderilmesini sağlar. Havuz suyu içeresinde çözünen karbondioksit, pH derecesinin sabit değerlerde tutulmasına olanak sağlar.

Sistemdeki en önemli avantajlarından biri CO2 gaz tüplerinin kullanımı, sıvı asidin kullanımından ve depolanmasından daha kolay oluşudur.

Minidos ünitesi kontrol ünitesi, valf (1 tüp için), enjektör, cek valf ½”, 5 metre hortum 6x8mm ile birlikte temin edilmektedir.

Karbondioksit tüpün kapalı bir ortamda kullanılması durumunda olası bir kacak durumunda, sistemde karbondioksit alarm ünitesinin bulundurulması önem arz etmektedir. Cihaz üzerindeki Led’ler karbondioksit durumuna göre renk değiştirmektedir. Yeşil normal, sarı artmış, kırmızı yüksek anlamına gelmektedir. Ek olarak flaş ve ses verebilen alarm cihazı ile birlikte temin edilebilir.

Maxidos, pH değerini, karbondioksit (CO2) gazı kullanarak stabilize edebilen, suyun paslandırıcılık etkisini azaltan, hijyenizasyona ilave bir sistemdir. pH-Maxidos, Pahlen Autodos Kontrol Ünitesi ile kontrol edilebilmektedir; gaz miktarını belirlemek kolaydır ve anlık debi değerini görmek mümkündür. Harici bir alarm cihazının, üniteye bağlantısı yapılabilir.

Maxidos ünitesi kontrol ünitesi, valf (1 tüp için), enjektör, çek valf ½”, 10 metre hortum 6x8mm ile birlikte temin edilmektedir.

Pin It on Pinterest