Tarihçemiz, Misyonumuz ve Vizyonumuz

Yaptes Kimdir?

Yaptes, yüzme havuzları, olimpik havuzlar, göletler, süs havuzları, masaj havuzları, hamam, sauna, buhar banyosu konularında ihtisaslaşmış; Türkiye’nin en köklü havuz markalarından biri, yüzme havuzları yapımı, havuz ekipmanları tedariği, servis ve bakımı konusunda uzmanlaşmış, İstanbul merkezli lider bir şirkettir.

 

Kilometre Taşlarımız

  • 1973 yılında İTÜ Makine ve Gemi İnşaa Yüksek Mühendisi Ali Akgün’ün yapı ve yüzme havuz tesisatı konularında yaptığı çalışmaları başlamış, Yaptes’in marka olma yolunda ilk temelleri atılmıştır.
  • 1979 yılında Yaptes Şahıs Firması olarak kurulmuştur.
  • 1984 yılında İsveç Pahlen firması ile çalışmalarına başlamıştır.
  • 30 Ekim 1985 yılında Yaptes Yapı Tesisat Mühendislik Hizmetleri Sanayi Ticaret adını alarak Anonim Şirketi olmuştur.
  • 1987 yılında NSPI (National Spa and Pool Institute)’in uluslararası üyesi olmuştur.
  • 1988 yılında Pahlen firmasının Türkiye distribütörü olmuş ve bu ürünlerin Türkiye’de ve komşu ülkelerde pazarlamasını ve satışını üstlenmiştir.

  • 1995 yılında kurulan UHE (Ulusal Havuz Enstitüsü Derneği)’nin kurucu üyesidir.

Taahhüdümüz

UHE kurucu üyesi olarak; yüzme havuzu, masaj havuzu, sauna, masaj küveti ve ilgili diğer mamul, kimyasal ve aksesuarların imalatı, ithalatı, inşaatı, montajı, işletmesi, bakımı veya bu sektör içinde yer alan diğer malzeme ve hizmetler konusunda tüketicinin haklarını koruyacağını, vereceği tüm hizmetlerde insanların sağlık, güvenlik ve rahatlarını ön planda tutarak faaliyetlerimizle ilgili tüm kanun, kural ve bildirili ve UHE tüzük ve talimatlarına uyacağını, tüm uygulamalarda kullanacağımız mamüllerin uluslararası standartlara uygunluğunu esas alacağını, tüketiciye tüm hizmetleri ile ilgili doğru bilgi ve gerekli eğitim hizmetlerini vereceğini, çevreyi koruma ve sosyal sorumluluk bilinci ile hareket ederek sektörün müspet imajının korunmasını temin edeceğini, hizmet verdiği kişi ve kuruluşlarla ilgili ihtilaflarda UHE’yi bu problemlerin çözümünde tarafsız ve en yetkili otorite olarak kabul ederek vereceği kararlara ve yaptırımlara kesinlikle uyacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

(ref. UHE Üye Taahhütnamesi)

Misyonumuz

Yaptes, seçkin çözüm ortakları ve uzman kadrosuyla deneyimini müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışıyla birleştirerek, Türkiye ve komşu dost ülkelerde yer alan projelerde olimpik havuzlar, açık ve kapalı yüzme havuzları, göletler, süs havuzları ve SPA uygulamaları ile dünyanın önde gelen projelerine değer katmaya devam etmektedir. Yaptes, her türlü soruna çözüm bulmak amacıyla deneyimli mühendis, mimar ve teknik kadrosuyla çalışmalarını markasına yakışır bir ciddiyetle sürdürmeyi görev bilmektedir.

Geleceğe Yönelik Hedeflerimiz

Vizyonumuz

Vizyonumuz, sürdürülebilir ve çevre dostu havuz sistemleri geliştirerek, müşterilerimize en yüksek kalitede hizmet sunmaktır. Teknolojiyi en iyi şekilde kullanarak, sektördeki yeniliklere öncülük etmek ve global bir marka haline gelmek istiyoruz.

Kurumun etkinliğini ve verimliliğini artıracak teknolojileri benimseyerek, araştırma ve geliştirme konularına yönelmek ve sektörde dünyanın öncü kuruluşlar seviyesine yükselmektir. 

Sektör kültürü, saygılı yaklaşım, bilgiye dayalı paylaşım, gelişmeye açık meslek içi eğitimler bizleri dünya standartlarında çok önemli yerlere getirecektir.

Ali Akgün

Yön. Krl. Bşk., Yaptes Yapı Tesisat Müh. Hiz. San. Tic. A.Ş.

Hemen Bizimle İletişime Geçin!

Yüzme havuzu inşaatı, servis, bakım veya ekipman tedariki ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçin. Profesyonel ekibimiz, size en iyi çözümleri sunmak için hazır. Hemen teklif alın ve hayalinizdeki havuza bir adım daha yaklaşın!

Pin It on Pinterest